Dni Czystego Powietrza

Gra rozpoczęta! Gra ,,Jak zobaczyć SMOG?” przygotowaną przez 8 Kielecką Drużynę Harcerzy jest już dostępna. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie 8 zagadek dotyczących problemu smogu w naszym regionie. Wszystkie wskazówki umieszczone są na wirtualnej mapie Kielc, w miejscach związanych z ekologią. Po prawidłowym rozwiązaniu wszystkich zagadek uczestnicy otrzymają klucz do quizu, w którym będą mogli zmierzyć swoją wiedzę na temat smogu i sposobów jak z nim walczyć. Gra organizowana jest w ramach akcji ,,Dni czystego Powietrza” organizowanych przez Prezydenta Miasta Kielce w terminie 20 i 21 listopada. Celem gry jest pomoc w kształtowaniu proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży. Przybliżenie im w przystępny sposób tak istotnego w Polsce problemu jakim jest Smog. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami, gra dostępna jest pod adresem Wejdź do gry! Powodzenia!