Program

 Dlaczego warto?

  • Rozwój samodzielności

Zimowisko zuchowe to doskonałe  miejsce aktywności dla dzieci. W czasie zajęć zuchy przygotowują się do aktywnego, dorosłego życia. Na wszystkich wyjazdach pod czujnym okiem starszych kolegów i wychowawców zuchy doskonalą swoje umiejętności i kształtują pozytywne nawyki. Uczą się jak pracować w grupie, a jednocześnie rozwijać swoje talenty. Przez codzienną zabawę poznają nowe zjawiska, nauka w działaniu jest dla nich przyjemna i miła. Rozwinięte w tym wieku umiejętności zaprocentują w dorosłym życiu.

  • Atrakcyjny program

Główną aktywnością dzieci w wieku zuchowym jest zabawa. Zuchy uczą się głównie w ruchu nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że przyswajają wiedzę. Program zuchowych wyjazdów jest układany przez doświadczonych instruktorów ZHP, specjalistów w metodyce zuchowej. W trakcie wyjazdów zuchy zdobywają sprawności zespołowe, ale również indywidualne.

  • Bezpieczeństwo

Związek Harcerstwa Polskiego dba o bezpieczeństwo swoich członków, podejmując liczne działania, w szczególności:  –     przeszkolenie instruktorów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Opracowane zostały w skali całej organizacji standardy szkoleń, które musi przejść każdy podejmujący funkcję wychowawczą w organizacji  –     instruktorzy zobowiązani są do zdobywania uprawnień państwowych, niezbędnych do organizacji szczególnych form aktywności np. : kierowników placówek wypoczynku letniego,  instruktorów żeglarstwa itp.  –     Działanie w zgodzie z państwowymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa. Wszyscy pełnoletni instruktorzy ZHP są również ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej.

Co w tym roku?

W tym roku zuchy przeniosą się do niezwykłego świata naukowców z NASA. Aby zdobyć sprawność FANTASTY zamienimy się w odważnych odkrywców, którzy poznają tajniki chemii fizyki, a nawet wyhodują swoje własne rośliny i pomogą mieszkańcom odległej planety w odzyskaniu flory i fauny.

dodał: Zespół Promocji