4.09.2014

W dniach 15-24 sierpnia odbyła się 12. Wędrownicza Watra. Wzięły w niej udział dwa patrole z naszego hufca – 45 KDH i 8 KDH-y. „Czarna Ósemka” miała zaś nietypowe zadanie, które polegało na zorganizowaniu jednej z 9 tras rozłożonych po w najróżniejszych zakątkach Polski. Było dla nich niezwykłe wyróżnienie i nie lada wyzwanie. W wędrówce na Trasie Świętokrzyskiej wzięło udział około 100 harcerzy z całej Polski oraz patrol skautów ze Słowenii. Program trasy był oryginalny i jedyny w swoim rodzaju, bowiem organizatorzy zaproponowali wędrówkę tylko nocą o nazwie „Czarne Historie”. Eksperyment spotkał się z ogromną aprobatą uczestników. W programie, znalazły się m.in. zajęcia żeglarskie na kieleckiej Cedzynie, służba dla lokalnej społeczności, zajęcia uwrażliwiające na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz gry fabularne i detektywistyczne, m.in. o legendach gór świętokrzyskich Ostatnie 4 dni imprezy przeznaczone były na Zlot wszystkich Tras w  Małeczu pod Tomaszowem Mazowieckim.