4.09.2014

Harcerze z Hufca Kiele-Południe na tegoroczne obozy wybrali się do Zarzęcina nad Zalewem Sulejowskim oraz do Centurii na Jurę Krakowsko Częstochowską. Programy obozów uwzględniały w sobie ważne elementy profilaktyki prozdrowotnej oraz ekologii, które doskonale wpisują się w nasz harcerski styl. Nasze obozy harcerskie trwały 21 dni, a kolonie zuchowe, dla najmłodszych, 14 dni. W czasie obozów harcerze i zuchy miały szansę nauczyć się pracy w grupie, odpowiedzialności za siebie i innych oraz rozwijać swoje talenty i zainteresowania. Poza tym zwiedzać, poznawać otaczający nas świat oraz aktywnie spędzać każdą wolną chwilę. Organizatorzy, na każdym z bozów, przygotowali dla uczestników liczne atrakcje, między innymi: budowanie kolejki tyrolskiej, strzelectwo sportowe, paint-ball, zajęcia survivalowe i wiele innych. Dla osób o troszkę innych zainteresowaniach nie zabrakło nauki tańca, śpiewu oraz zajęć plastycznych. Na olimpiadzie sportowej harcerze i zuchy mogli uczyć się zdrowej rywalizacji w duchu zasad fair play, a na festiwalu piosenki sprawdzić się w roli gwiazd estrady. Harcerskie ogniska i wieczorne śpiewogrania to oczywiście nieodłączny element każdego z obozów.