13.11.2014
W dniach 8-11 listopada odbył się kurs drużynowych zorganizowany przez Zespół Kadry Kształcącej naszego hufca dla przyszłych harcerskich liderów. Na kurs przyjechali uczestnicy m.in. z Łodzi, Warszawy, Łowicza, Starachowic i oczywiście z Kielc.
Zespół Kadry Kształcącej, w otoczeniu wspaniałej scenerii Gór Świętokrzyskich, przez pięć dni przekazywał przyszłym drużynowym wiedzę, jak pracować z daną metodyką. Podczas kursu uczestnicy zajęć o najmłodszej metodyce wystawili teatr zuchowy dla całego kursu, zaś pracujący z wędrownikami odbyli ciekawą służbę w Świętokrzyskim Parku Narodowym, gdzie mieli okazję pomóc w pracach związanych z modrzewiem europejskim. Nie obyło się także bez gier terenowych i zwiadów na zajęciach metodyki harcerskiej, a ci, którzy zamierzają działać z harcerzami starszymii mieli okazję zapoznać się z zasadami dobrej zbiórki przy okazji ucząc się podstaw obsługi photoshopa!
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w pracy z drużyną!