31.03.2015

W ten weekend odbył się biwak reprezentacji naszego hufca na 23 WSJ w Japonii, podczas którego całą czterdziestką harcerzy starszych i wędrowników szykowaliśmy się do wyjazdu. Poznawaliśmy zwyczaje panujące w Kraju Kwitnącej Wiśni, tamtejszą kulturę oraz szczegóły i smaczki dotyczące transportu i samego zlotu.

Dowiedzieliśmy się między innymi, jak spakować sie do bagażu podręcznego, by przetrwać 3 dni jeśli zagubi się bagaż główny, jaką trasą będziemy lecieć do Japonii czy jak opowiedzieć o swoim harcerskim życiu po angielsku.

Ponad to poznaliśmy sztukę składania chust – furoshiki oraz kilka diagramów origamii. Nie zabrakło również dyskusji na temat wyprawki czy pomysłów na wystrój podobozu oraz promocji Polski i naszego regionu.

Zwieńczeniem całego biwaku była japońska uczta w sobotę wieczorem podczas której mieliśmy okazję spróbować Japońskich przysmaków, a także pod czujnym okiem kadry reprezentacji przygotować swoje pierwsze sushi

Wyjazd rozpoczął ostatni etap przygotowań do Jamboree, na którym będziemy już za równe 120 dni!